Насосне обладнання
Насосне обладнання
Існує досить багато різновидів і модифікацій насосів, а також їх виробників. Почнемо з виробників: провідні виробники - це італійці і німці. Якщо порівнювати насоси по параметру ціна-якість, то німецькі насоси займають більш вигідну позицію. Особливо це стосується насосів погружного типу, для яких надійність роботи принципово важлива, так як у випадку поломки їх заміна досить трудомістка і дорога.
Водні насоси за призначенням поділяють на:
- Водопідйомні (поверхневі і глибинні). Призначені для вилучення води з свердловин і колодязів;
- Циркуляційні: для підтримки постійної циркуляції води в системі водопостачання;
- Дренажні: призначені для відкачування води з підвалів, каналізації, колодязів.
ЗАНУРЮВАЛЬНІ НАСОСИ
Якщо грунтові води залягають на глибині більше 8 м, без заглибного насоса не обійтися. Він разом з напірної трубою опускається в свердловину, і під тиском, створеним насосом, вода по трубах надходить у будинок. Серед німецьких насосів найпоширенішими є серія SQ - не дуже дорогий побутовий насос діаметром 3» (75 мм), але у німецьких виробників є і промислові насоси серії SP. Дуже гарні насоси - довговічні, але самі по собі дорогі і вимагають додаткових блоків захисту і управління.
Серія SQR відрізняється тим, що є можливість регулювання швидкості обертання вала двигуна, а це іноді доцільно (такі насоси поставляються «під замовлення», оскільки попит на них невисокий.
Як вибрати насос і що для цього потрібно знати?
Повинен бути паспорт свердловини або папір, яку ви залишили бурові. У паспорті є дані динамічного рівня води і обсадної колони, так от насос повинен стояти трохи нижче цього динамічного рівня і вище! обсадної труби. Напір насоса для 1-2 поверхового будинку розраховується так: динамічний рівень води + 40 метрів + 10-20% запасу по потужності (в нагоді, коли насос буде вже не новим).
ПОВЕРХНЕВІ НАСОСИ
Для дрібних свердловин або криниць (рівень води не менше 8-9 метрів) можна застосовувати так звані поверхневі насоси (серія JP, MQ). В експлуатації і роботі не дуже зручні, але дешевше заглибних.
Є насоси з зовнішнім ежектором, але це дуже незручні і примхливі споруди і рекомендувати їх не хочу нікому.
Для дренажу (наприклад, підвалів і (або) колодязів) застосовуються спеціальні дренажні та каналізаційні насоси (серії КП і КР), які так само різні по висоті підняття рідини (напору) і видається ними кубатурою, при виборі каналізаційного насоса - бажано брати з лопатями з нержавійки.
Циркуляционные насосы (серии UP) применяются для перекачки теплоносителя в системах отопления. Для небольших домов подходят самые дешевые модели, для предприятий и больших домов необходимо ставить несколько насосов, но это уже дело расчета и тут нужны специалисты, а не короткая статья.
Немаловажная вещь! |
Многие это недооценивают. Для любых насосов (и немецких, и итальянских) напряжение в сети не должно быть менее 200 Вольт, мерить лучше всего в часы пиковых нагрузок (например, в субботу вечером), параллельно включив другие электроприборы. Если напряжение окажется ниже, то вам придется покупать трансформатор (стабилизатор). На некоторых немецких насосах обычно стоит защита от этого, и они выключаются, на итальянских насосах и некоторых немецких такой защиты нет, и они просто сгорают за месяц-два. Причому претензії по гарантії не приймаються з огляду на неправильне електричного підключення: у паспорті сказано, що напруга повинна бути в межах 200-240 Вольт.